سنسورهای جدید اولتراسونیک برای اندازه‌گیری دقیق انرژی حرارتی و جریان آب

شروع پروزه ساخت سنسورهای جدید اولتراسونیک برای اندازه ­گیری دقیق انرژی حرارتی و جریان آب، توسط شرکت (Morgan Technical Ceramics (MTC:

شرکت Morgan Technical Ceramics (MTC) ، تولید کننده پیشرو در قطعات سرامیکی، پروژه ساخت سنسورهای جدید اولتراسونیک برای اندازه­ گیری دقیق انرژی حرارتی و جریان آب را شروع کرده ­است. این سنسورهای اولتراسونیک با عملکرد بالای خود طراحان را قادر به ساخت تجهیزات اندازه­ گیری دقیق مثل سیستم ­های اندازه­ گیری هوشمند می­سازند که به درک مصرف کننده برای  کاهش مصرف انرژی کمک می­ کند.

این سنسورهای جدید، عملکرد پیوسته و قابل اطمینانی را تحت فشارهای بالا تا 16 بار و دماهای بالا تا 120 درجه سانتیگراد از خود نشان می دهند و  قدرت تحمل لازم برای کار در محیط­ های خشن را دارند. مواد الکتروسرامیک این شرکت، خواص مکانیکی و الکتریکی استثنایی دارند و پهنای باند وسیع و حساسیت اندازه گیری دقیقی را ارئه می دهند.

مترهای اولتراسونیک برای اندازه گیری جریان، تکنولوژی جدیدی بدون اجزای حرکت کننده است که از مترهای مکانیکی قدیمی قابل اطمینان تر هستند این تکنولوژی تقریبا بدون هزینه تعمیر و نگهداری است و بدون هیچ افت فشاری، از بسیاری از سیستم های رقیب خود دقیق تر است.

این سنسورهای پیزوالکتریک جدید، با ارسال و دریافت امواج اولتراسونیک از طریق آب کار می­ کنند. سرعت جریان از روی اندازه زمان پرواز امواج محاسبه می شود. این سنسورها به راحتی با نمایشگرهای دما ترکیب می شوند و به سهولت اندازه گیری حرارت در یک سیستم کمک می کنند.

شرکت  Morgan علاوه بر ساخت این سنسورها، اجزای پیزوسرامیک و قطعات پیوندی با الکترودهایی در اطراف وبا پوشش های طلا، نیکل یا نقره را نیز عرضه میکند. مواد با چگالی و پیوستگی بالا، تغییرات فرکانس استثنایی در حدود ± 1 %  از خود نشان می دهند که منجر به بالا رفتن دقت آن ها می شود.

تیم توسعه و تحقیق کمپانی برای طراحی مبدل های با کارایی بالا با سیم کشی کردن و کپسوله سازی مناسب برای مقاومت در برابر شرایط محیطی در حرارت سنج ها، از نزدیک با مشتریان برنامه ریزی می کند. کارشناسان این شرکت برای پاسخگویی به نیازهای صنعت اندازه گیری جریان که به سرعت در حال رشد است می توانند طراحی و فرایند تولید و مواد سنسورها را برای کاربرد خاص در حجم کم، متوسط یا بالا تنظیم کنند. نیاز این صنعت به خاطر افزایش استفاده از سیستم های اندازه گیری حرارت مرکزی یا ناحیه ای به طور هوشمند، که در سراسر جهان استفاده می شود، افزایش یافته است.

این شرکت با استفاده از آخرین ابزار و نرم افزارها برای ساخت نمونه های اولیه و با داشتن امکانات تست فشار و تانک های تست آکوستیک زیرآبی، عملکرد طراحی های خود را معتبر می سازد.

Ewan Campbell مهندس ارشد ساخت مبدل های شرکت می گوید: "تقاضای رو به رشدی در صنعت و خانه ها برای بهره وری از انرژی به وجود آمده است. خوشحالم که سنسوهای اولتراسونیک جدید ما نقش مهمی را در اندازه گیری دقیق جریان برای دستگاه های هوشمند بازی خواهد کرد. این سنسورها با قابلیت نمایش بلافاصله اطلاعات درباره مصرف انرژی، به کاهش مصرف و افزایش راندمان انرژی به عموم مردم و تاجران کمک میکند."

شرکت Morgan Technical Ceramics (MTC)، نزدیک 20 سال است که قطعات پیزوسرامیک و حسگرهای اولتراسونیک را برای اندازه گیری آب سرد و گرم عرضه می کند. این شرکت به تازگی ساخت حسگرهای اولتراسونیک برای اندازه گیری جریان گاز را نیز شروع کرده است و در حال حاضر طیف وسیعی از حسگرها را برای اندازه گیری های قابل اطمینان آب و برق نیز عرضه می کند.