تکنولوژی جدید (Lightning Bearing Technology (LBT برای تولید بلبرینگ­ های سرامیکی

تکنولوژی جدید (Lightning Bearing Technology (LBTبرای تولید بلبرینگ­ های سرامیکی

با اینکه کمتر از 20 سال است که از زمان اولین تولید بلبرینگ ­های سرامیکی میگذرد، این دسته از قطعات سرامیکی بسیار مورد توجه قرار گرفته و تقاضای بالایی در بازار صنعتی بدست آورده اند. بلبرینگ­ های سرامیکی معمولا از جنس سیلیکون نیترید و اکسید زیرکونیوم ساخته می ­شوند. این مواد از استیل سخت­ تر بوده و 60 درصد از استیل سبک­ تر هستند. به همین خاطر نسبت به بلبرینگ ­های سنتی، توانایی راندن در سرعت­ های 40 تا 60 درصد بالاتر را فراهم می کنند. در این بلبرینگ ­ها از گلوله ­های سرامیکی پولیش شده استفاده می­ شود که منجر به کاهش سایش و اصطکاک شده و طول عمر این بلبرینگ­ ها را افزایش داده است. بلبرینگ­ های سرامیکی مقاومت بالاتری در برابر آلودگی و خوردگی و همچنین طول عمر بیشتری دارند و هزینه­ های تعمیر و نگهداری را کاهش می­ دهند.  

بلبرینگ­ ها انواع مختلف دارند که بسته به کاربردشان مورد استفاده قرار می­ گیرند. بلبرینگ ­های ترکیبی سرامیکی، حلقه فولادی و گلوله ­های سرامیکی دارند و بلبرینگ­ های تمام سرامیکی، حلقه و گلوله ­های سرامیکی دارند.

کمپانی  Boca Bearing تکنولوژی جدید Lightning Bearing Technology (LBT) را برای تولید بلبرینگ­ های سرامیکی به کار گرفته است. شرکت Boca Bearing بیش از 15 سال است که در تکنولوژی ساخت بلبرینگ ­های سرامیکی پیشتاز است و دسته وسیعی از بلبرینگ ­های استاندارد، بلبرینگ­ های ترکیبی سرامیکی و بلبرینگ ­های تمام سرامیکی را عرضه می ­کند که مخصوصا برای کاربرد در دوچرخه ­های رقابتی و تفریحی کاملا مناسب هستند. 

برای اطلاعات بیشتر به سایت www.bocabearings.com/bearing-applications/bicycle-bearings مراجعه فرمایید.

AWT IMAGE   AWT IMAGE   AWT IMAGE

AWT IMAGE   AWT IMAGE