همایش ملی مواد رنگزا، محیط زیست و توسعه پایدار

 | تاریخ ارسال: 1397/6/4 | 

 نخستین همایش ملی مواد رنگزا، محیط زیست و توسعه پایدار

 نخستین "همایش ملی مواد رنگزا، محیط زیست و توسعه پایدار" به همت وزارت علوم تحقیقات و فناوری، موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش و سازمان حفاظت محیط زیست، با همکاری انجمن سرامیک ایران در تاریخ های ۱۳ و ۱۴ آذرماه ۹۷ ، با حضور جمع کثیری از اساتید، پژوهشگران، فعالان صنعتی، دانشجویان و علاقمندان برگزار گردید تا با ارائه مقالات علمی و دستاوردهای صنعتی و پژوهشی خود، با این همایش همکاری نموده و بر غنای آن بیفزایند.
دکتر محمدابراهیم علیا، هیئت‌علمی موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش و دبیر همایش مذکور، هدف از برگزاری این همایش را ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه عنوان کرد و بیان کرد: ۸ ماه پیش دبیرخانه این همایش فعال شد و دفتر آب ‌و خاک سازمان محیط زیست دست یاری به ما داد تا این همایش به نتیجه برسد.
وی ادامه داد: بسیاری از صنایعی که با ما در ارتباطند، گرفتار مشکلات زیست محیطی هستند و ممکن است راهکاری برای این موضوع نداشته باشند. از سویی دیگر محیط زیست موضوعی جهانی است و ما نمی‌توانیم بی‌اعتنا به نسل‌های آینده باشیم. ما ملزم به رعایت استاندارهایی هستیم تا طبیعت را همان‌گونه که تحویل گرفتیم به آیندگان تحویل دهیم. 
ضمنا، این همایش شامل نشست‌های تخصصی علمی و صنعتی در حوزه صنعت رنگ و محیط زیست، ارائه پوستری، سخنرانی کلیدی توسط اساتید برجسته داخلی و نمایشگاه محصولات صنعتی هدفمند بود. زبان رسمی کنفرانس فارسی است و مقالات برگزیده این کنفرانس جهت چاپ در نشریه علمی-پژوهشی علوم و فناوری رنگ ارجاع گردید.

 

جهت اطلاعات بیشتر به سایت همایش مراجعه فرمایید:
http://cesd2018.icrc.ac.ir
مجموعه مقالات کنفرانس در سایت civilica