چاپگر هیبریدی جدید EFI

 | تاریخ ارسال: 1398/9/23 | 
چاپگرهای هیبریدی جدید EFI Cretaprint برای حل مشکلاتی که تاکنون در فناوری دکوراسیون کاشی دیجیتال با استفاده از جوهرهای مبتنی بر آب وجود داشته­ است، طراحی شده ­اند زیرا خرابی چاپگر مسئله­ ای جدی است.
ماشین ­های جدید به نوک چاپگر خلاقانه e·Q5 با معماری بهبود یافته­ ی ویژه ­ای که توسط EFI برای چاپگرهای هیبریدی طراحی شده ­است، مجهز شده اند که به تولید کنندگان کاشی و سرامیک امکان انتخاب استفاده از جوهرهای سنتی سازگار با محیط زیست یا جوهرهای مبتنی بر آب را می­ دهد.
خوزه لوئیس رامن مورنو، معاون رئیس و مدیر کل چاپ صنعتی EFI توضیح می­ دهد که یک پروتکل ساده تمیز کردن و یک به روزرسانی سریع نرم افزار، مواردی هستند که برای انتقال به جوهرهای مبتنی بر آب در هر زمان لازم است. این بدان معناست که کاربران می­توانند روی فناوری اثبات شده و رقابتی سرمایه­ گذاری کنند و بتوانند با جابجایی با بازار به سمت فرآیندهای پایدار تزیین کاشی حرکت کنند.
با تکمیل چاپگرهای هیبریدی، EFI Cretaprint Shield دارای میله ­های کمکی برای لعاب دیجیتالی و سایر کاربردهایی است که تولید کنندگان کاشی را در مسیر آینده با دکوراسیون سرامیک دیجیتال کامل قرار می ­دهد.
مفهوم لعاب دیجیتال EFI Cretaprint شامل استفاده از مقدار دقیق لعاب به روشی کنترل شده ­است. این مزایای آشکاری را به همراه دارد. در مورد تولید قطعه ­های بزرگ، فقط لعاب دیجیتال است که لعاب همگن لازم برای این نوع مواد را تضمین می­کند. علاوه بر این، لعاب دیجیتال برای اندازه­ های استاندارد توانایی خود را در کاهش مصرف مواد اثبات کرده ­است، هم به دلیل کمترین مقدار لازم و هم به دلیل کاهش هزینه­ های "بی کیفیتی" مانند نقایصی که اغلب بعد از پرداخت کردن ظاهر می­ شود
.

منبع: https://www.ceramicworldweb.it/cww-en/news/tiles/new-efi-cretaprint-hybrid-printer/
گردآورندگان: دکتر آدرینه ملک خاچاطوریان- مهندس ریحانه گودرزی