اولین خط کامل Supera® در ایران (۱۲ آذر ۹۸)

 | تاریخ ارسال: 1398/9/23 | 
راک صنعت SITI B&T را برای تولید قطعه­ های چینی بزرگ در اندازه­ های 1600×۳۲۰۰ میلی­ متر انتخاب کرده ­است.
SITI B&T با نصب اولین خط کامل Supera® در کارخانه راک صنعت تهران، تولید کننده­ ی محلی مشهور سرامیک، بازار پنل­ ها و قطعه­ های بزرگ را در ایران افتتاح کرده است.
اجرا از مرداد ماه نشان می ­دهد که خط جدید نسبت به تغییرات در مواد اولیه بسیار تحمل ­پذیر است. این نتیجه به لطف کار پیچیده ­ی بخش تحقیق و توسعه که توسط تکنسین­ های SITI B&T در کارخانه آزمایشیbt-LAB  در فرمیگین ایتالیا انجام شده ­است، حاصل شد.
این امر امکان استفاده از مواد اولیه با منبع محلی را فراهم می ­کند، عاملی که نه تنها از نظر اقتصادی بلکه در سطح صنعتی نیز تأثیر زیادی دارد؛ زیرا از همان بدنه ­های سنتی برای تولید قطعه­ هایی به عنوان اندازه­ های استاندارد کاشی استفاده می­ شود. سیستم فشار Supera® و کوره XXL(با عرض ورودی 3850 میلی متر و امکان پخت همزمان دو قطعه در کنار هم) راک صنعت را قادر به تولید سطوح چینی تا ابعاد 1600×3200میلی متر می­ سازد، بزرگ­ترین سطوح چینی که تاکنون در ایران ساخته شده ­است، در حالی که همچنین در آن سیستم تغییر اندازه ی سریع برای تغییر سریع به اندازه 1200×2400 میلی متر بکار گرفته شده ­است.
ویژگی دیگری که Supera® را به یکی از پیشرفته ترین راه حل ­های موجود تبدیل می­ کند، "صفر بودن ضایعات" (حداکثر 1.5 میلی متر در هر طرف) با 0.2 میلی متر تغییر ضخامت در قسمت طولانی قطعه است. خط راک صنعت  همچنین برای کاهش تأثیرات زیست محیطی طراحی شده­ است و مجهز به سیستم شروع و پایان است، واحد انرژی نوین هیدرولیک با قدرت تقاضا که باعث کاهش مصرف انرژی تا 30% می­ شود.
با توجه به این تجربه، SITI B&T  همچنین طیف وسیعی از مدل­ های Supra® با تناژ پایین­تر،"Supera 18k" ، را برای تولید اندازه­ های عادی در عین حفظ سطح بالای بهره ­وری (۶  قطعه در دقیقه در سایز 1200×1220میلی متر ) ایجاد کرده ­است.   


منبع: https://www.ceramicworldweb.it/cww-en/news/tiles/first-complete-supera-line-in-iran/
 گردآورندگان: دکتر آدرینه ملک خاچاطوریان- مهندس ریحانه گودرزی