انجمن سرامیک ایران- اخبار و تازه ها
سازمان ملل متحد سال ۲۰۲۲ را به عنوان سال بین المللی شیشه اعلام می کند!

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/5/17 | 
سازمان ملل متحد سال ۲۰۲۲ را به عنوان سال بین المللی شیشه اعلام می کند!
از سال ۱۹۵۹، مجمع عمومی سازمان ملل متحد سال های خاصی را به عنوان سال های بین المللی تعیین کرده است تا تلاش بین المللی در زمینه های مختلف و اهمیت مشارکت آنها در جامعه جهانی را به رسمیت بشناسد. معمولاً یک یا چند کشور عضو و یا گاهی سازمان های تخصصی سازمان ملل متحد مانند یونسکو و یونیسف، طرح ها و پیشنهاداتی را در این حوزه ارائه می دهند.
پیشنهاد سال بین المللی شیشه از این جهت منحصر به فرد است که از منبع کاملاً متفاوتی نشأت گرفته است. دیوید پای ، عضو انجمن سرامیک آمریکا، این ایده را در نشست سالانه کمیسیون بین المللی شیشه در یوکوهاما ژاپن در سال ۲۰۱۸ مطرح کرد و از آن زمان این کمیسیون، مسئولیت سازمان دهی این رویداد بزرگ و اعلام سال ۲۰۲۲ به عنوان سال جهانی شیشه را بر عهده گرفت.
بنا بر اظهارات آلیشیا دورین، رئیس کمیسیون بین المللی شیشه (ICG) ،این کمیسیون، سال ۲۰۲۲ را به عنوان سال بین المللی شیشه سازمان ملل متحد معرفی کرد تا بر نقش علمی، اقتصادی و فرهنگی آن تاکید نماید. شیشه از بسیاری از فناوری های مهم و حیاتی پشتیبانی کرده و داشتن دنیایی سبز و دوستدار محیط زیست را تسهیل می نماید اما متاسفانه اغلب به آن بی توجهی می شود.
از زمان آغاز این طرح بزرگ تاکنون، حمایت ۱۵۰۰ دانشگاه و مرکز تحقیقاتی ، انجمن ها، موزه ها، هنرمندان، مربیان، تولیدکنندگان و شرکت ها در ۷۹ کشور در ۵ قاره انجام گرفته است.
 در حال حاضر نیز مواردی از قبیل برگزاری کنفرانس افتتاحیه در ژنو، کنگره ICG در برلین ، نمایشگاه شیشه در چین، کنگره های هنری و تاریخی در مصر ، ایالات متحده و اروپا، مورد توافق واقع شده است. پس از برگزاری این رویداد، نسخه های انگلیسی و اسپانیایی مطالب نمایشگاه نیز به همه کشورهای حامی با امکان ترجمه ارائه می گردد.

منبع:  
                           https://ceramics.org/ceramic-tech-today/acers-news/united-nations-approves-۲۰۲۲-as-the-international-year-of-glass
نشانی مطلب در وبگاه انجمن سرامیک ایران:
http://icers.ir/find-1.165.518.fa.html
برگشت به اصل مطلب