ایران به جمع تولیدکنندگان شیشه 19 میلیمتری در جهان پیوست

 | تاریخ ارسال: 1393/1/18 | 

  ایران به جمع تولید‌کنندگان شیشه 19 میلیمتری در جهان پیوست

   خبرگزاری فارس

محمدمهدی زارع در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در یزد اظهار داشت: خط تولید این نوع شیشه بدون کمترین مشکل و خللی در روند تولید، با توانمندی متخصصان فنی کشور راه‌اندازی شد و ایران به جمع تولید‌کنندگان شیشه 19 میلیمتری در جهان پیوست . وی با بیان اینکه این نوع شیشه فقط در دو کشور چین و آمریکا تولید می‌شود؛ عنوان کرد: با دستیابی به این توانمندی وابستگی ایران به واردات این محصول از کشورهای دیگر قطع می‌شود . وی افزود: کارخانه صنعتی تولید شیشه اردکان از نمونه‌ترین کارخانجات در آسیا و بزرگترین کارخانه در خاورمیانه است .

  زارع اضافه کرد: برای پیشرفت صنعت حدود 2000 میلیارد ریال در کارخانه شیشه اردکان سرمایه‌گذاری کردیم و این واحد صنعتی درحال حاضر با ظرفیت تولید روزانه 900 تن انواع شیشه در حال فعالیت است . وی همچنین ظرفیت تولید شیشه 19 میلیمتری را در کارخانه شیشه اردکان روزانه 30 تن اعلام کرد .

  وی تصریح کرد: در این واحد تولیدی صنعتی انواع شیشه از 2 میلیمتر تا 19 میلیمتر تولید می‌شود و زمینه اشتغال بیش از یک هزار نفر را فراهم کرده است . وی بهره‌گیری از مواد اولیه مرغوب و مناسب را از ویژگی‌های این واحد صنعتی برشمرد و گفت: استفاده از کانی‌های موجود در معادن منطقه اردکان مثل سلیس و فلدسپات باعث شده شیشه‌های این کارخانه حرف اول را در خاورمیانه بزند . وی محصولات تولید شده در این واحد صنعتی را شیشه فلوت ساده، شیشه شفاف، انواع شیشه‌های رنگی، شیشه رفلکس، آیینه، شیشه لمینت، شیشه دوجداره و شیشه نشکن عنوان کرد .

  این مقام مسئول با اشاره به صادرات روزانه بیش از 500 تن انواع شیشه به 16کشور جهان افزود: محصولات تولیدی این کارخانه از طریق حمل و نقل ریلی به کشورهای امارات، هندوستان، عراق، پاکستان، ترکیه، ترکمنستان، تاجیکستان، قرقیزستان و... صادر می‌شود . برای راه‌اندازی کارخانه شیشه اردکان بیش از 165 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است .

  استخراج خبر: دانشجویان دانشگاه تبریز