حضور انجمن سرامیک ایران در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی شیشه و تجهیزات وابسته

 | تاریخ ارسال: 1403/3/17 | 


هفتمین نمایشگاه بین‌­المللی شیشه و تجهیزات وابسته
۸ الی ۱۱ خرداد ۱۴۰۳
محل دائمی نمایشگاه­‌های بین‌­المللی تهران

 
هفتمین نمایشگاه بین‌المللی شیشه و تجهیزات وابسته از ۸ الی ۱۱ خرداد ماه ۱۴۰۳ توسط انجمن صنفی صنعت شیشه با حمایت انجمن سرامیک ایران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران توسط شرکت آوای موفق ایرانیان  و با حضور ۷۰ شرکت داخلی و ۴۸ شرکت خارجی در سالن ۳۸A  و ۳۸B  برگزار شد.
هدف از برگزاری نمایشگاه شیشه و تجهیزات وابسته آشنایی بازدیدکنندگان با تکنولوژی ساخت شیشه، طراحی و تزئین شیشه، کالاهای شیشه‌ای و کاربرد آن‌ها، شیشه سکوریت و ساختمان، ابزار قطعات یدکی، ابزار و یراق، تکنولوژی و نرم‌افزارهای اندازه‌گیری، شیشه اتومبیل و ماشین‌آلات تولید شیشه بود.


 

 

ششمین نمایشگاه بین المللی شیشه ٫ بلور ٫ کریستال ٫ ماشین الات ٫ تجهیزات و صنایع وابسته

 | تاریخ ارسال: 1402/4/28 | 

ششمین نمایشگاه بین المللی شیشه، بلور، کریستال، ماشین الات، تجهیزات و صنایع وابسته
۲۳ الی ۲۶ تیر ماه ۱۴۰۲
محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران


ششمین نمایشگاه بین‌المللی شیشه و تجهیزات وابسته از ۲۳ الی ۲۶ تیر ماه توسط انجمن صنفی صنعت شیشه با حمایت انجمن سرامیک ایران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران توسط شرکت آوای موفق ایرانیان برگزار شد. هدف از برگزاری نمایشگاه شیشه و تجهیزات وابسته ،کمک به توسعه این صنعت و تدوین نقشه راه پیش روی صنعت شیشه کشور با بررسی وضعیت این صنعت در داخل کشور و مقایسه آن با کشورهای پیشرو در این حوزه می­باشد.
 

 

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی شیشه و تجهیزات وابسته

 | تاریخ ارسال: 1403/2/11 | 

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی شیشه و تجهیزات وابسته در تاریخ ۸ الی ۱۱ خرداد ماه ۱۴۰۳ از سه شنبه تا جمعه  برگزار می‌شود. زمان بازدید از نمایشگاه از ۸ صبح الی ۱۵ عصر می‌باشد.

محل برگزاری: تهران، بزرگراه چمران محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی 

دوره آنالیز کمی پراش اشعه ایکس به روش ریتولد

 | تاریخ ارسال: 1402/10/9 | 

دوره  آنالیز کمی پراش اشعه ایکس به روش ریتولد
 

دوره " آنالیز کمی پراش اشعه ایکس به روش ریتولد " توسط پژوهشکده چرخه سوخت هسته‌ای پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای برگزار می‌شود.

این دوره از تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ لغایت ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ ، از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰ به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

 

کارگاه تخصصی آموزشی باستان سنجی شیشه ها و سفالینه‌های تاریخی و تحلیل نتایج

 | تاریخ ارسال: 1402/10/9 | 
کارگاه تخصصی آموزشی  باستانسنجی شیشهها و سفالینه‌های تاریخی و تحلیل نتایج

 
کارگاه تخصصی آموزشی " باستانسنجی شیشهها و سفالینه‌های تاریخی و تحلیل نتایج " توسط پژوهشکده فیزیک و شتابگرها و با نظارت مدیریت آموزش و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای برگزارمی‌شود.

این دوره در از تاریخ ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ لغایت ۱۴۰۲/۱۰/۲۷، از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶:۳۰ به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

 

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی ۹ الی ۱۲ آبان ۱۴۰۲

 | تاریخ ارسال: 1402/8/20 | 


بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی
۹ الی ۱۲ آبان ۱۴۰۲
نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب


نمایشگاه بین‌المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی توسط انجمن صنفی تولیدکنندگان کاشی و سرامیک کشور با حمایت معنوی انجمن سرامیک ایران و با حضور صنعتگران، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی حوزه کاشی و سرامیک کشور در تاریخ ۹ الی ۱۲ آبان در نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار شد. در این نمایشگاه توانمندی‌های تولید، ظرفیت­‌های صادراتی و پیشرفت‌های روز این صنعت معرفی شد. هدف از برگزاری این نمایشگاه شناسایی بازارهای جدید صادراتی، معرفی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل این بخش از صنعت کشور، آشنایی دست‌اندرکاران با محصولات، نوآوری­‌ها و ظرفیت­‌های موجود، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی برای ارتقاء کیفیت تولیدات و ایجاد ارتباط مستقیم میان تولیدکنندگان و مصرف­ کنندگان بود.
 

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک

 | تاریخ ارسال: 1402/6/29 | 
بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک با حمایت انجمن سرامیک ایران  ۹ تا ۱۲ آبان ماه در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب برگزار می شود.

ثبت نام از شرکت های تولید کننده و تامین کننده مواد اولیه  صنف کاشی و سرامیک، برای حضور در این نمایشگاه از سایت انجمن صنفی تولید کنندگان کاشی و سرامیک کشور انجام می شود.

 

دومین کنفرانس بین المللی برند سبز

 | تاریخ ارسال: 1401/12/2 | 
دومین کنفرانس بین المللی برند سبز در تاریخ ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ توسط شرکت بین المللی نشان تجارت با حمایت انجمن سرامیک ایران برگزار می شود. اعضای انجمن میتوانند جهت شرکت  با دبیرخانه همایش تماس حاصل  نمایند.

 
 

هفتمین نمایشگاه صنعت دیرگداز

 | تاریخ ارسال: 1401/9/30 | 
هفتمین نمایشگاه صنعت دیرگداز
۲۹ آذر الی ۱ دی
در محل هتل المپیک تهران
 
هفتمین نمایشگاه صنعت دیرگداز ایران در تاریخ ۲۹ آذر تا ۱ دی ماه سال ۱۴۰۱ در هتل المپیک تهران برگزاری شد. در این  نمایشگاه ۶۲ شرکت که در زمینه تولید، تجهیزات و فناوری­های وابسته فرآورده های دیرگداز فعالیت دارند، حضور داشتند.  

گزارش نمایشگاهبرگزاری هجدهمین کنفرانس انجمن سرامیک اروپا در لیون فرانسه

 | تاریخ ارسال: 1401/10/17 | 
هجدهمین کنفرانس انجمن سرامیک اروپا در تاریخ ۲ تا ۶ ژوئن ۲۰۲۳ در لیون فرانسه برگزار خواهد شد.
ارسال چکیده مقاله تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳ می باشد. علاقمندان میتوانند از لینک زیر چکیده مقالات خود را ارسال کنند:


 

دومین همایش ملی رنگ، محیط زیست و توسعه پایدار

 | تاریخ ارسال: 1401/7/17 | 
دومین همایش ملی رنگ، محیط زیست و توسعه پایدار در تاریخ ۵ بهمن ماه ۱۴۰۱ توسط پژوهشگاه رنگ با حمایت انجمن سرامیک ایران برگزار می شود. اعضای انجمن میتوانند جهت شرکت و ارسال مقاله  با دبیرخانه همایش تماس حاصل  نمایند.
 

 
  

بیست و هفتمین نمایشگاه کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی

 | تاریخ ارسال: 1401/7/9 | 
بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک و چینی بهداشتی
۱۸ الی ۲۲ مهر ماه ۱۴۰۱
محل نمایشگاههای بین المللی شهر آفتاب
 


بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی ۱۸ مهر ماه  با حضور جمعی از فعالان و متخصصان فعال در صنعت سرامیک با حمایت انجمن سامیک ایران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب افتتاح شد. شرکت های حاضر در این رویداد تخصصی ۱۸ تا ۲۲ مهر ماه آخرین دستاوردها و خدمات خود در زمینه های جدیدترین تجهیزات، تولیدات و صنایع مرتبط به حوزه کاشی سرامیک و چینی بهداشتی را در معرض دید متخصصان، فعالان و علاقه مندان به این حوزه قرار داده اند.
در کنار این نمایشگاه در روز ۱۹ مهر  در پاوین انجمن تولیدکنندگان کاشی و سرامیک جلسه هیات مدیره انجمن سرامیک ایران با حضور دبیر اجرایی  انجمن تولیدکنندگان کاشی و سرامیک جناب آقای مهندس عزیززاده و اعضای هیات مدیره انجمن سرامیک ایران برای بررسی راهکارهای همکاری بیشتر این دو انجمن تشکیل گردید.
این نمایشگاه فرصتی برای دانشجویان رشته سرامیک، کاربران، معماران، مهندسان، طراحان، انبوه ‌سازان و تجار فراهم کرده است تا با جدیدترین دستاوردها و طرح‌ ها در تولید کاشی و سرامیک آشنا شوند.
 

گزارش نمایشگاه


 


پنجمین نمایشگاه بین المللی شیشه ٫ بلور ٫ کریستال ٫ ماشین الات ٫ تجهیزات و صنایع وابسته پنجمین نمایشگاه بین المللی شیشه ٫ بلور ٫ کریستال ٫ ماشین الات ٫ تجهیزات و صنایع وابسته

 | تاریخ ارسال: 1401/4/20 | 
پنجمین نمایشگاه بین المللی شیشه ٫ بلور ٫ کریستال ٫ ماشین الات ٫ تجهیزات و صنایع وابسته
۵ الی ۸ تیر ماه ۱۴۰۱
محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی شیشه و تجهیزات وابسته از ۵ الی ۸ تیر ماه توسط انجمن صنفی صنعت شیشه با حمایت انجمن سرامیک ایران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران توسط شرکت آوای موفق ایرانیان برگزار شد. هدف از برگزاری این نمایشگاه، آشنا شدن بازدیدکنندگان با شرکت‌های جدید و محصولات و تجهیزات به‌روز شیشه و صنایع وابسته بوده است. این نمایشگاه با حضور بیش از ۵۰ شرکت داخلی و نیز جمعی از مقامات و فعالان وزارت صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، رؤسای انجمن‌های مرتبط و فعالان اقتصادی و در سالن ۳۸ محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار شد.

ششمین نمایشگاه صنعت دیرگداز

 | تاریخ ارسال: 1400/8/18 | 
افتتاحیه ششمین نمایشگاه صنعت دیرگداز در تاریخ ۱۸ آبان ماه، ساعت ۹ صبح در محل هتل المپیک آغاز گردید اعضای هیات مدیره انجمن سرامیک ایران ضمن حضور در این مراسم و سخنرانی آقای مهندس زجاجی رییس هیات مدیره انجمن باردیدی از نمایشگاه داشتند.

  نمایشگاه تخصصی سرامیک

 | تاریخ ارسال: 1401/1/24 | 

دومین کنفرانس ملی مواد نوین

 | تاریخ ارسال: 1400/7/18 | 
     

دومین کنفرانس ملی مواد نوین
 

 دومبن کنفرانس ملی مواد نوین با مشارکت انجمن سرامیک ایران با سخنرانی رئیس پژوهشکده مواد نوین سرامیکی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد و رئیس این کنفرانس در تاریخ ۴ اسفند  آغاز بکار کرد. انجمن سرامیک ایران نیزمانند دوره های قبل یکی از حامیان این همایش ملی بود.

«سید حسین میرحسینی» رئیس کنفرانس  در شروع بکار این برنامه علمی که به صورت مجازی در حال برگزاریست، ضمن خیرمقدم به کلیه اساتید، دانشجویان، مدیران و صنعت‌گران و تشکر و قدردانی از همکاری مجموعه جهاددانشگاهی و دانشگاه یزد، گفت: رشته مهندسی مواد در زمینه‌های مختلف مهندسی از جمله فلزات، سرامیک‌ها، مواد الکترونیکی، مواد مغناطیسی، بایومتریال و مواد هوشمند فعالیت دارد و در حقیقت مادر رشته‌ها محسوب می‌شود زیرا در زندگی هیچ ماده‌ای وجود ندارد که به متریال و مواد ارتباط نداشته باشد.

 

وی گفت: بر همین اساس و نظر به اهمیت جایگاه مواد نوین در توسعه کشور، این کنفرانس با هدف ایجاد فضا و فرصت مناسب برای اساتید، دانشجویان و پژوهشگران برگزار می‌ شود تا یافته‌های پژوهشی خود را ارائه دهند.

رئیس پژوهشکده مواد نوین سرامیکی سازمان جهاددانشگاهی یزد افزود: این گونه رویدادها موجب ایجاد شوق و شور و نشاط در بدنه دانشگاه‌ها و خصوصاً دانشجویان می‌شود، علاوه بر این ﺗﻌﺎﻣﻞ ﺻﺤﻴﺢ ﺩﻭ ﺑﺨﺶ ﻣﻬﻢ ﺻﻨﻌﺖ ﻭ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ و هم‌جوار نمودن این دو بخش در کنار هم از دیگر اهداف برگزاری این رویدادهاست.

تعداد مقالات ارسال شده به دبیرخانه کنفرانس ۱۳۶ مقاله بوده که پس از داوری با توجه به محدودیت زمانی، تعداد ۲۶ مقاله جهت ارائه و تعداد ۸۰ مقاله به‌ صورت پوستر پذیرفته شده‌اند.
 

 
 

 در طول کنفرانس علاوه بر ارائه مقالات یک کارگاه علمی توسط اساتید برای بهره‌مندی شرکت‌کنندگان ارائه گردید.
 


 

چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت شیشه

 | تاریخ ارسال: 1400/4/1 | 
چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت شیشه با هنکاری انحمن سرامیک ایران و انجمن صنعت شیشه کشور در تاریخ ۸ الی ۱۱ تیر ماه ۱۴۰۰ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید.
 
 
                                            

سومین نمایشگاه صنعت شیشه ٫تجهیزات و ماشین الات وابسته

 | تاریخ ارسال: 1398/10/18 | 
برای دریافت گزارش اینجا را کلیک کنید.

                     

ششمین نمایشگاه صنعت دیرگداز

 | تاریخ ارسال: 1399/7/16 | 
ششمین دوره نمایشگاه صنعت دیرگداز در تاریخ ۱۸تا ۲۰آبان ماه سال ۱۴۰۰در هتل المپیک تهران برگزار شد.
 
 

نخستین کنفرانس ملّی مواد نوین

 | تاریخ ارسال: 1399/7/14 | 

 نخستین کنفرانس ملی مواد نوین با حمایت و مشارکت  انجمن سرامیک ایران در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مورخ ۱۲ و ۱۳ اسفندماه به صورت مجازی برگزار گردید.

 
برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.
                                                     

نخستین کنفرانس ملی مواد نوین به همت پژوهشکده مواد نوین سرامیکی با همکاری دانشگاه یزد و مشارکت انجمن سرامیک ایران در تاریخ ۱۲ و ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۹ به مدت ۲ روز به صورت مجازی از طریق پلتفرم اسکای روم برگزار شد.

گزارش کنفرانس

 

 سخنرانان کلیدی

سخنرانان برتر

کارگاه آموزشی

مجموعه مقالات پذیرفته شده در نخستین کنفرانس ملی مواد نوین از تاریخ پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ در پایگاه استنادی سیویلیکا با کد COI اختصاصی MCMIM۰۱ نمایه سازی و منتشر شده است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده لیست مقالات نمایه شده می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

CIVILICA
 


 

پنجمین نمایشگاه و همایش صنعت دیرگداز

 | تاریخ ارسال: 1398/8/4 | 
 پنجمین همایش صنعت دیرگداز ایران

29 مهر الی 1 آبان ماه
هتل المپیک تهران

 
صنعت دیرگداز به عنوان یکی از صنایع کلیدی و با کاربردی وسیع در صنایع بالادستی، نقشی سازنده در آبادانی کشور دارد. استفاده از محصولات این صنعت در صنایع فولاد سازی، فلزات غیر آهنی، صنایع غیر فلزی ( مانند سیمان، کاشی، سرامیک و شیشه) و نیز حوزه انرژی (نفت، گاز، پتروشیمی و نیرو) اهمیت آن را دو چندان نموده است.
پیشرفت های ملموس این صنعت در کشور که مرهون دست اندرکاران دلسوز و اساتید نام آشناست، زمینه را برای توسعه ملی با تکیه بر اقتصاد درون زا فراهم آورده است.
با عنایت به ضرورت استمرار این مهم، توجه به بازسازی و نوسازی ماشین آلات، نوآوری و تحقیقات و بهره مندی از فن آوری روز دنیا غیرقابل انکار است.
بر این مبنا، انجمن صنفی کارفرمایی صنعت نسوز، با حمایت و همکاری انجمن سرامیک ایران و خانه معدن ایران پنجمین دوره این رویداد را در تاریخ 31 مهر الی 1  آبان سال 1398 در هتل المپیک تهران برگزار کرد. در این همایش، 20  مقاله تخصصی و 5 سخنرانی کلیدی خارجی و 10 سخنرانی داخلی ارایه گردید.

گزارش پنجمین همایش صنعت دیرگداز ایران              

SACMI Ceramic Leads Innovation

 | تاریخ ارسال: 1398/7/17 | 
گزارش همایش "ساکمی پیشرو در نوآوری های صنعت سرامیک"